Przejdź do Fortum
i skorzystaj z Tarczy
na 2024 rok!


Prąd dla Twojej firmy tylko 645 zł netto/MWh z gwarancją stałej ceny od 1.01.2024 r. do końca 2024 r.*

Razem w walce o niższe ceny energii

Porozmawiajmy o ofercie dla Twojej firmy:

Image
Image

Przejdź do Fortum i nie martw się o cenę prądu
dla Twojej firmy do końca 2024 roku!

*793,35 zł brutto/MWh od 1.01.2024 r. do 31.12.2024 r. Przedstawione powyżej warunki handlowe mają charakter reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Najlepsze ceny prądu dla firmMożesz przejść z rozliczenia rynkowego prądu na stałą cenę.Otrzymuj faktury na podstawie własnego odczytu licznika energii.

DECYDUJ

ZMIENIAJ KIERUNEK

CIESZ SIĘ Z KOMFORTU!

Rozliczaj się z gwarancją stałej ceny w wysokości 645 zł netto/MWh do końca 2024 roku, a następnie skorzystaj z bieżących cen rynkowych.

Zawsze możesz zmienić zdanie i przejść z rozliczenia rynkowego np. na stałą cenę za prąd dla firm w dowolnym momencie trwania umowy.

Zwiększ komfort rozliczeń i otrzymuj faktury na podstawie własnego odczytu. Kontrolujesz wydatki i płacisz wtedy, kiedy Ci wygodniej.

Porozmawiajmy o szczegółach >>
Wybierz Tarczę FORTUM >>

Mocna i pewna Tarcza tylko w Fortum na cały 2024 rok!


TARCZA FORTUM

Fortum to nordyckie przedsiębiorstwo energetyczne wywodzące się z Finlandii.
 • gwarancja stałej ceny aż do końca 2024 r.
 • zamrożona stawka 645 zł netto/MWh od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r.
 • brak dodatkowych formalności
Odkryj energię za mniej!

Odkryj energię za mniej!

Nasza propozycja dla klientów biznesowych, odpowiada na potrzebę obniżenia rachunków za energię elektryczną dla firm.


Przejdź do Fortum, a zamrozimy cenę prądu dla Twojej firmy
w 2024 roku. Dzięki skorzystaniu z Tarczy Fortum i stałej ceny
645 zł/MWh, aż do końca 2024 roku nie musisz martwić się
o koszty energii. W kolejnych miesiącach skorzystasz z rozliczenia wg cen rynkowych mając pewność, że nie przepłacisz, a koszty zużycia prądu będą odzwierciedlać aktualne trendy.


Wiemy, że trudno jest kupić energię elektryczną tak, by nie przepłacać, bo przy dużej zmienności cen wiele zależy od momentu podpisania umowy i oferowanej taryfy dostawcy.


Dzięki wykorzystaniu Zawsze Rynkowej Ceny OPEN Mix - nasza oferta zakupu prądu dla firm pozwala praktycznie wyeliminować to istotne ryzyko.Proces zmiany sprzedawcy na Fortum jest niezwykle łatwy – niezbędne formalności załatwiamy za Ciebie. Wystarczy, że podpiszesz z nami umowę on-line i udzielisz pełnomocnictwa, a my zajmiemy się resztą.


Image

Zmiana sprzedawcy na Fortum jest banalnie prosta


Sprawdź, jakie to proste >>
Fortum to nordyckie przedsiębiorstwo energetyczne wywodzące się z Finlandii.

KIM JESTEŚMY?

Fortum to nordyckie przedsiębiorstwo energetyczne wywodzące się z Finlandii. Naszym celem jest dać energię światu, w którym ludzie, przedsiębiorstwa i natura wspólnie prosperują. Jesteśmy jednym z najczystszych producentów energii w Europie, a naszym działaniom przyświecają ambitne cele środowiskowe. Niezawodnie wytwarzamy i dostarczamy czystą energię oraz wspieramy przemysł w dekarbonizacji procesów i w rozwoju.


Jesteśmy obecni w Polsce już od dwudziestu lat. Działalność nad Wisłą rozpoczęliśmy w roku 2003, a nasze początki są nierozerwalnie związane z ciepłem. W tym momencie należą do nas dwie elektrociepłownie – w Częstochowie i Zabrzu. Nasza obecność w Polsce to jednak nie tylko produkcja ciepła, ale również jego dystrybucja.


Od 2016 roku jesteśmy również sprzedawcą energii elektrycznej i gazu. Czerpiemy garściami z naszych doświadczeń zdobytych na rynkach nordyckich i uważamy, że klient zawsze powinien być w centrum uwagi. Dzięki współpracy z Fortum, możesz liczyć na najlepiej dopasowaną grupę taryfową i niższe opłaty handlowe. Nasi Doradcy doskonale orientują się w rynku małych i średnich firm - wiedzą, jak skutecznie obniżyć koszty związane z zakupem prądu dla firm oraz zwiększyć konkurencyjność Twojego biznesu w sektorze B2B.


Image

Siedziba firmy Fortum Marketing and Sales
Polska S.A. w Gdańsku, na terenie Stoczni Gdańskiej.

Przejdź do Fortum >>
Fortum to nordyckie przedsiębiorstwo energetyczne wywodzące się z Finlandii.

ZIELONA ENERGIA

Podążając za wartościami Fortum, również w Polsce nasza oferta bardzo mocno uwzględnia aspekty ekologiczne.
Przede wszystkim każdy klient z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, który zakupi wraz z energią Pakiet Antysmogowy, otrzymuje do 100% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Jako potwierdzenie tego faktu Fortum przekazuje specjalny certyfikat, którym można się promować wśród swoich klientów.


Image

Prąd dla firm z gwarancją ceny 645 zł netto/MWh do końca 2024 r.

ImagePrąd dla firm. Wspólnie wybierzemy najlepszą ofertę

Pytania i odpowiedzi:

Co wpływa na wzrosty lub spadki cen prądu na rynku?

Energia elektryczna, którą sprzedawcy energii elektrycznej sprzedają klientom, jest przedmiotem obrotu na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Cena energii elektrycznej na TGE zmienia się z godziny na godzinę. Aktualna cena energii elektrycznej zależy od wielu różnych czynników, z których każdy zwykle wpływa na cenę w górę lub w dół. Głównymi czynnikami decydującymi o cenie energii elektrycznej w Polsce są:


 • dostawy i ceny węgla,
 • koszt zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla (CO2),
 • temperatura powietrza,
 • wietrzność,
 • dostawy i cena gazu ziemnego,
 • ceny energii w krajach sąsiednich,
 • sytuacja geopolityczna - w tym wypadku ważnym czynnikiem jest konflikt na Ukrainie.

Jak będą wyglądać wzrosty kosztów dystrybucji i przesyłu prądu?

Znaczne wzrosty cen nastąpiły od 2022 roku. Stawki nowych taryf dystrybutorów energii wzrosły w 2023 r. średnio (dla wszystkich grup odbiorców) o 8 proc. i wynika to głównie ze wzrostu kosztów prowadzonej działalności operacyjnej i koniecznych inwestycji. Operatorzy ponoszą także koszty zakupu energii na pokrycie strat podczas dystrybucji.Co oznacza taryfa C11?

Wytłumaczymy, co oznaczają kolejne litery oraz cyfry, które tworzą nazwę taryfy C11.


Litera C oznacza, że odbiorca przyłączony jest do sieci niskiego napięcia, a dokładniej: pierwsza cyfra mówi nam o tym z jaką moc umowną m nasza instalacja. Jeśli dana moc jest mniejsza niż 40kW to wtedy do nazwy taryfy dodajemy cyfrę "1". Trzecie miejsce definiuje nam ile będziemy mieć w ciągu doby stref z różnymi stawkami za 1kWh. Jedynka oznacza, że bez względu na porę dnia zawsze będziemy płacić tę samą stawkę.


Przy wyborze tej grupy taryfowej nie ma znaczenia czy w naszej firmie będziemy włączać urządzenia w środku dnia czy w nocy, bo zawsze zapłacimy za energię tyle samo.

Fortum Marketing and Sales Polska S.A.

Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000378299 NIP 7811861610 REGON 301677244.

Wysokość kapitału zakładowego: 69 748 036, 00 PLN – wpłacony w całości.

Icon Icon Icon Icon